+371 22841890
House 11 04

 

Koka karkasa mājas celtniecības tehnoloģijas

Pateicoties mūsdienu tehnoloģiskajām iespējām, koka karkasa mājas būve ir strauji attīstījusies, kas ievērojami paātrina māju celtniecības procesu, kā arī ļauj ietaupīt naudu. Koka karkasa mājas prasa tādu māju būvniecību, kas spēj konkurēt ar betona un ķieģeļu mājām ne tikai ar būvniecības ātrumu, bet arī ar izturību. Sakarā ar koka paneļu nelielo svaru nav nepieciešami ļoti masīvi pamati, kas ļauj ietaupīt naudu uz pamatu celtniecību.
Koka karkasa mājas paneļi ir izgatavoti no dabīgiem materiāliem, kas sastāv galvenokārt no koka, kas ir organisks materiāls, kas reaģē uz klimata pārmaiņām, kā arī uz telpas temperatūras svārstībām, mitrās koksne pagriežās, sausas saraujās. Jaunbūvētajā mājā koks saglabājas dzīvs līdz 10 gadiem un ilgāk. Koka žāvēšanas procesā ir svarīgi ņemt vērā gaisa spraugu (ventilācijas šķirkārtu) starp paneļu un fasādes gala apdari.

 

Ražošana
Koka rāmja konstrukcijas elementu precizitāte un kvalitāte ir ļoti augsta, jo lielākā daļa no tām tiek ražotas rūpnīcā. Tas vienkāršo paneļu uzstādīšanu un samazina iespēju, ka pastāv neveiksmes. Koka karkasa mājas konstrukcijas ir grīdas, sienas, griestu un jumta paneļi. Katrā panelī vidēji ir 70% vati, 30% koksnes. Koksne kombinācijā ar celtniecības vilnu nodrošina koka karkasa mājas ar augstu termisko un ekoloģisko īpašību. Koka karkasa māju celtniecība izmanto mūsdienu tehnoloģiskos un arhitektūras risinājumus, kā arī dažādus materiālus un to plašās pielietošanas iespējas.

Montāža un apdare

Koka karkasa mājas konstrukciju montāža nav atkarīga no laika apstākļiem un būvniecību var veikt jebkurā gadalaikā, pat ziemā. Koka karkasa mājas apdari (jumta seguma ieklāšanu un fasādes apdari) tiek veikta uzreiz pēc montāžas procesa pabeigšanas, kas ilgst 1-3 dienas atkarībā no projekta.

Koka karkasa mājas celtniecības tehnoloģijas atbilst Latvijas klimatiskajiem apstākļiem un individuālo ēku celtniecības prasībām. Zemāk mēs piedāvājam apskatīt mūsu standarta sienu, griestu un jumtu konstrukciju paneļus, kurus esam izstrādājuši atbilstoši klimatiskajiem apstākļiem Latvijā.


Ārsiena

 

 

 

 


Iekšsiena (nesoša)

 

 

 

 


Starpsiena

 

 

 

 


Grīdas panelis

 

 

 

 


Starpstāvu pārsegums

 

 

 

 


Jumts

 

 

 

 


Jumta pārsegums