+371 22841890

Koka paneļu mājas būvniecība – kā noris ražošanas un būvniecības process?

Koka paneļu mājas būvniecības pamatā ir gatavu koka konstrukciju salikšana. Koka rāmja izveide sastāv no horizontāliem un vertikāliem rāmjiem. Savukārt starpsienas koka paneļu mājas būvniecības laikā tiek aizpildītas ar augstas kvalitātes siltumizolāciju. Divpusējā koka karkasa mājas sienu apdare ir optimāla enerģijas patēriņa ziņā.

IMG-20180721-WA0002

Pirms materiālu atvešanas uz būvlaukumu, gatavās koka paneļu mājas konstrukcijas atrodas rūpnīcās vai noliktavās un nav iepriekš pakļautas nekādiem nelabvēlīgiem laika apstākļiem, tām nav nepieciešama to uzglabāšana būvlaukumā, jo, kolīdz tās tiek nogādātas būvlaukumā, tā uzreiz norit darbs pie to salikšanas. Būtiska koka paneļu māju pazīme ir tā, ka tajā tiek izbūvēti vairāki slāņi, kur katrs no tiem veic savu funkciju:

 • Rāmis nodrošina vertikālās un horizontālās slodzes
 • Atbalsts novērš sienu liekšanos
 • Plāksnes pilda stiprinājuma un ugunsdrošības funkcijas
 • Savukārt izmantotais izolācijas materiāls nodrošina uguns, skaņas un siltuma aizsardzību.

Mūsdienu koka karkasu ēku konstrukcijas veidotas tā, lai tās būtu tvaiku caurlaidīgas. Iekštelpu koka materiālu panelis darbojas kā tvaika barjera un hermētisks slānis vienlaicīgi. Šīs konstrukcijas galvenā priekšrocība ir tā, ka iekšējā tvaika barjera – plēve nav nepieciešama. Tas samazina izdevumus, bet arī nodrošina labāku iekštelpu klimatu. Siena var jebkurā laikā izžūt, un profilaktiska ķīmiska koksnes aizsardzība nav nepieciešama.

IMG-20180721-WA0001

Koka paneļu māja – cik ātri to var uzbūvēt?

 • Koka paneļu māju detaļas ir vieglas, tādēļ to uzstādīšanai nav nepieciešami ne specifiski darba rīki, ne iekārtas. Katru mājas sastāvdaļu var salikt ar rokām. Šo māju būvniecību pat varētu salīdzināt ar galdnieku darbu.
 • Koka karkasa mājām var pielāgot jebkuru ģeometrisku formu, kā arī tās var tikt apšūtas ar dažādiem materiāliem.

Koka karkasa paneļu mājas ārējās sienas

Mājas ārējām sienām jābūt stiprām un stabilām, jo tās kopumā veic mājas aizsardzības funkciju. Koka karkasa ārējās sienas lielākoties tiek saliktas būvniecības laikā. Pēc tam, kad ir uzstādītas sienas, tiek ievietota siltumizolācija, tad tiek uzstādīts otrais slānis un siena ir nostiprināta. Kā ārsienu apšuvumu var izmantot ļoti dažādus materiālus pēc katra klienta vēlmēm.

Koka karkasa paneļu mājas ārsiena sastāv no:

 1. Ģipškartona plāksnes
 2. Siltumizolācijas
 3. Koka līstēm (latām)
 4. Tvaika izolācijas plēves
 5. Siltumizolācijas
 6. Koka karkasa
 7. Durelis mitrumizturīga slāņa
 8. Difūzijas plēves
 9. Koka latas
 10. Apdares materiāla

Koka karkasa paneļu ražošanas process rūpnīcā:

Izmantotie materiāli, ārējo sienu būvniecībā:

 1. Ģipškartons. Pateicoties daudzām labām ģipškartona īpašībām, tas lieliski der kā apdares materiāls koka māju sienām un griestiem. Tas ir viens no biežāk izmantojamiem materiāliem saliekamo māju izgatavošanā.
 2. Difūzijas plēve. Šo būvniecības plēvi izmanto vietās, kur jānodrošina ūdens necaurlaidība – uz jumta, griestiem, grīdām, sienām. Šis materiāls ir viens no galvenajiem sienu un griestu izbūvē saliekamajās mājās, jo tas pasargā pārējos materiālus no tvaika, gaisa un augsnes gāzēm. To parasti lieto pēc izolācijas materiālu uzstādīšanas vai starp tiem.
 3. Minerālvate. Minerālvates izolācija ir viens no lielākajiem materiāliem koka karkasa mājas izbūvē. Tai ir noteicošā loma visu koka konstrukciju saglabāšanā labā stāvoklī ilglaicīgi.

parnu 2

Koka karkasa paneļu mājas iekšējā siena.

Līdzīgi kā ārējām sienām, arī iekšējās sienas var veidot, izmantojot dažādus materiālus. Bet, neatkarīgi, no izvēlētā, visas sienas ir izturīgas pret uguni un siltumu, slāpē troksni no vienas telpas uz otru un ir ūdens necaurlaidīgas.

Iekšējās sienas var būvēt dažādos biezumos. Tas atkarīgs no statiskajiem aprēķiniem – nesošā siena vai starpsiena, projekta prasībām un klienta vēlmēm.

Koka karkasa mājas iekšējo sienu veido šādi būvmateriāli:

 1. Ģipškartona plāksne/ OSB
 2. Koka rāmis – karkass
 3. Siltumizolācija
 4. Ģipškartons/ OSB

 

Koka karkasa paneļu mājas starpstāvu pārsegums

 1. OSB plāksne
 2. amortizācijas lente
 3. koka karkass
 4. siltumizolācija
 5. koka latas
 6. ģipškartona plāksne

Koka karkasa paneļu mājas jumts

 1. jumta segums
 2. koka latas
 3. difūzijas plēve
 4. jumta spāres
 5. siltumizolācija
 6. tvaika izolācijas plēve
 7. koka latas
 8. siltumizolācija
 9. ģipškartona plāksne

Koka karkasa paneļu mājas jumta pārsegums

 1. siltumizolācija 1.kārta
 2. siltumizolācija 2.kārta
 3. koka karkass
 4. tvaika izolācijas plēve
 5. koka latas
 6. ģipškartona plāksne

Koka karkasa konstrukciju izmantošana

Pateicoties to elastībai, koka karkasa konstrukcijas ir piemērotas gan mazām vienģimenes mājām, gan arī lielākiem būvniecības projektiem.

Izmantojot šāda tipa būvniecību, var tik celtas:

 • Dzīvojamās ēkas, piemēram, vienas ģimenes mājas, divstāvu un rindu mājas, kā arī daudzstāvu dzīvojamās ēkas.
 • Sabiedriskās ēkas, piemēram, dažādi interešu centri centri, skolas, sporta zāles un peldbaseini.
 • Komerciālas ēkas, piemēram, izstāžu ēkas, biroju ēkas, noliktavas un ražošanas telpas.

Koka karkasa konstrukcijas tiek izmantotas arī jauktās celtniecības ēkās, piemēram, uz esošām ēkām pievienojot papildu dzīvojamo platību, kā arī jauktas konstrukcijas izmanto daudzstāvu dzīvojamās ēkās vai administratīvās ēkās. Piemēru ar jauktas konstrukcijas variantu var skatīt šeit:

Pateicoties lielajai klientu interesei par koka karkasa mājām, to attīstība un pilnveide noris nepārtraukti. Kā galvenās šāda tipa privātmāju priekšrocības ir – izturīgums, energoefektivitāte un laiks, jo to izbūve prasa krietni mazāk laika, salīdzinot ar tradicionālām mājām. Pasīvās mājas tiek uzskatītas par nākotnes mājām. Tās ir energoefektīvas un tām nav nelabvēlīgas ietekmes ne uz vidi, ne mājas iemītniekiem.carnikava gaisaa fasade Pateicoties sausās būves likumam koka karkasa mājas atšķirībā no bloku un mūra mājām iespējams būvēt  jebkurā gadalaikā un laika apstākļos. Kad paneļi ir saražoti tos atbilstoši speciālam plānam savieto transporta automašīnās pēc to izkraušanas/montāžas secības un rūpīgi tos nostiprina. Koka karkasa mājas montāžas process ilgst 1-3 dienas atkarībā no projekta,  2 līdz 3 montāžas speciālistiem veicot montāžas darbus.

Koka karkasa paneļu mājas apdare.

Kad mājas montāžas process ir noslēdzies sākās apdares darbi: jumta seguma ieklāšana, fasādes apdares darbi, iekšējo komunikāciju izbūve: elektrība, ūdens, kanalizācija, apkure, iekšējā nobeiguma apdare.

Piedāvājam noskatīties video, kurā redzams, kā noris koka karkasa mājas būvniecība no sākuma līdz beigām:

Uzņēmums “North House” piedāvā ekoloģisku koka karkasa māju būvniecību – dzīvojamo, privātmāju, vasaras māju, pirtis u.c. Viena no uzņēmuma galvenajām priekšrocībām ir ekoloģisku koka karkasa māju būvniecības tehnoloģiju pārzināšana un spēja katram klientam piedāvāt individuālu risinājumu. Piedāvājam divu veidu risinājumus: tipveida projektus un individuāla projekta koka karkasa mājas. Ieskaties, varbūt šeit atradīsi savu sapņu māju, un radīsim to kopā!