+371 22841890

CAM01046Koka karkasa mājām dēļ to plašajām variācijas iespējām var tikt izmantoti dažādi siltumizolācijas un apdares materiāli.

Zemāk neliels ieskats biežāk izmantotajiem materiāliem koka karkasa māju būvniecībā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jpg547Kokmateriāli

Koksne ir dabīgs un atjaunojošs materiāls. Pēc koksnes produkta izmantošanas tas nonāk atpakaļ vidē nenodarot tai nekādu ekoloģisku vai citu kaitējumu. Lietojot koksnes materiālus tiek saudzēta vide. Koka karkasa māju ražošanas procesā tiek izmantoti tikai augstas kvalitātes žāvēti un četrpusīgi ēvelēti kokmateriāli no sertificētiem piegādātājiem kas ir gradēti C16/C24 vai C24, atbilst ES prasībām un ir marķēti ar CE zīmi.

 

 

 


jpg554Akmens vate

Akmens vate ir nedegošs siltumizolācijas materiāls kas paredzēts izmantošanai kā siltuma, skaņas un ugunsaizsardzības izolācija sienās, pārsegumos, jumtos, bēniņos, grīdās visa veida būvēs. Akmens vates plāksne izceļas ar īpašu elastību kas ir svarīgi koka karkasa māju būvniecībā paneļu aizpildīšanai. To ir viegli piegriezt un iestrādāt dažādās gan vertikālās, gan horizontālās konstrukcijās. Siltumizolācijas plāksne nesaraujas un nezaudē savas īpašības. Akmens vates plāksnēm ir  lielāka blīvuma pakāpe, līdz ar to kopējā slāņa siltuma pretestība paliek nemainīga arī ekstremāli aukstos laika apstākļos.

 

 

 

 

jpg22543Stikla vate

Stikla vates un akmens vates siltumizolācijas īpašības ir līdzīgas. Stikla vate ir elastīgāks un vieglāks materiāls, tādēļ vieglāk iestrādājams un labāk nodrošina konstrukcijas blīvumu, bet salīdzinājumā ar akmens vati tai ir zemāka ugunsdrošības pakāpe. Stikla vati kā siltinātāju izmanto sienās, pārsegumos, jumtos, bēniņos, grīdās visa veida būvēs.

 

 

 

 

 

 

jpg11123464Eko vate

Eko vate ir kvalitatīvs un ekoloģisks siltumizolācijas materiāls. Eko vati ir materiāls ko vairāk izmanto ēku bēniņu siltināšanai kā efektīvu siltumizolāciju. Siltumnoturības un ugunsdrošības ziņā eko vate ir pārāka par akmens, stikla un minerālām vatēm. Siltinātājs tiek vienmērīgi iestrādāts horizontālājās un vertikālās plaksnēs un grūti pieejamās vietās, šķirbās, ap caurulēm, vadiem nodrošinot efektīvu ēku siltumizolāciju. Eko vate ir droša, nekaitīga un dabai draudzīgs materiāls, kas pasargās māju no kukaiņiem un grauzējiem.

 

 

 

 

jpg3321Koka šķiedras pretvēja plāksnes

Kokšķiedras pāksnes ir efektīvs vēja aizturošs siltumizolācijas materiāls, kas tiek izmantots koka karkasa māju fasādēm, griestiem un jumtiem. Plāksnes tiek izgatavotas no skujkoku skaidām kas piesūcinātas ar dabīgiem sveķiem un parafīna kārtu. Plāksnes ir mitrumizturīgas un piemērotas vietās ar paugstinātu mitrumu. Košķiedru pretvēja plāksnes ir ekoloģisks materiāls kas labi aiztur vēju un pasargā koka konstrukcijas no mitruma.

 

 

 

 

Koka skaidu plāksnes Durelis/Populair

durelis.1

Durelis/Populair ir mitrumizturīgas kokskaidu plāksnes kuras izmanto ēku ārsienām, iekšsienām, griestiem. Plāksnes ir pakļautas minimālai paplašināšanās un uzbriešanas iedarbībai augsta mitruma apstākļos. Plāksnes piemērotas slodzi nesošām konstrukcijām mitruma apstākļos.

 

 

 

 

 

osb

Koka skaidu plāksnes OSB

OSB plāksnes ir materiāls kas iegūts salimējot kopā liela izmēra skaidas kas tiek presētas un sasaistītas ar sintētiskajiem sveķiem. OSB plāksnēm ir augsti izturības rādītāji, tādēļ tās plaši tiek pielietotas koka karkasa māju būvniecībā, ēku sienās, grīdās, griestos, jumtos.

 

 

 

 

 

 

16114929_1218999071503014_4075171007462825280_n

Riģipsis.

Tautā biežāk dēvēts par reģipsi, bet tikai retais zina patieso šī produkta izcelsmes vēsturi, kuras aizsākumi meklējami tepat pie mums Latvijā – Rīgā.
Tātad, pēc idejas riģipsis nav nekas cits kā ģipškartona loksnes, kuras tiek izmantotas tradicionālajā sausajā būvni

ecībā. Rīgā to sāka ražot A/S “Rīgas Ģipsis” ap 1938. gadu. Vēlāk visas iekārtas pārvietoja uz vāczemi, kur tika nodibināta firma “Rigips Gmbh”, kas pastāv vēl šodien. Uzskatāms piemērs kāds tad īsti ir nosaukms šim produktam, kurš kļūst arvien populārāks.

Rodas jautājums – kāpēc tik populārs? Atbilde ir ļoti vienkārša – no riģipša var veidot dažāda veida konstrukcijas sākot

no vienkāršām starpsienām līdz griestu apšuvumam un grīdas segumiem. Ja nemaldos, tad “Knauf” pat bija izstrādājis konstruktīvo risinājumu banku sienām, kas sastāvēja no daudzslāņaina dažādu tipu plākšņu salikuma. Īsumā sakot – vienkārši un ātri strādāt, karkass ir viegls (it sevišķi metāla) UN cauri var dabūt visas komunikācijas, ka ienāk prātā. Tas gan vairāk piederas vispār pie izbūves kā tādas, bet… whatever.
Kas tad ir šīs brīnumainās plātnes sastāvā?

Tā kā viss ģeniālais ir vienkāršs, tad riģipsis nav izņēmums. Būtībā tur iekšā ir tas pats, kas ir nosaukumā “ģipškartona loksne”. Ģipsis, kas apvilkts ar kartonu. Lieliski vai ne? Ir dažādas variācijas – GKB – parastās loksnes, krāsa balta, GKBI – impregnētās (mitrumizturīgākas), krāsa zaļa, GKF – lielāka ugunsizturība, krāsa rozā/sārta.

 

KOKA KARKASA MĀJAS


Vispraktiskākais, ātrākais un ērtākais risinājums ir koka karkasa māja, kas būvēta no saliekamām koka karkasa sistēmām, tāpēc šādu koka karkasa māju dēvē arī par moduļu māju, saliekamo māju vai paneļu māju. Šī tehnoloģija ļauj ēku būvēts ļoti ātri (apmēram trīs mēnešos), un būvniecība norit ātri un precīzi, jo tiek patērēts daudz mazāk cilvēku darba. Koka karkasa ēkas ir ne tikai vispopulārākās un lētākās, bet arī izturīgākās, funkcionālākās un ērtākās. Koka mājas celtniecības izmaksas ir ievērojami samazinātas siltumizolācijas un koksnes siltumvadītspējas dēļ. Būtiska priekšrocība ir ātra ēkas būvniecība un nodošana ekspluatācijā, kā arī materiāli, kas ir videi draudzīgi, ilgstoši, rada komfortu un mājīgumu.