+371 22841890

Koka vasaras mājas

 

Koka vasaras mājas tiek projektētas domājot par ērtu apdzīvošanu gada siltajā periodā, līdz ar to tās tiek būvētas bez papildus siltinājuma.

Koka vasaras mājas var būt lielākas vai mazākas koka karkasa dārza mājas – piemērotas gan sezonālai dzīvošanai, gan dārza darbu instrumentu glabāšanai. Māju pieprasījumam ir izteikti sezonāls raksturs – īpaši tuvojoties siltajam laikam, dārza darbu sezonai.

Koka vasaras mājas ir lieliska atpūta pilsētniekiem no ierastās ikdienas un darba kņadas, nodrošinot savu privāto atpūtas vietu tuvāk pie dabas, ar ģimeni, draugiem un ciemiņiem. Vasaras mājas nereti pilda arī mantu glabāšanas funkcijas, jo tur var uzglabāt gan dārza veltes, gan sporta piederumus, gan lietas, kas citādāk aizņemtu vietu dzīvojamā mājā.

Apdzīvojamas vasaras mājas, protams, ir dārgākas nekā vienkārši koka namiņi instrumentu glabāšanai. Tās ir plašākas telpas, koka karkasa mājas ar vairākām istabām, kuras iespējams papildus nosiltināt, ja rodas vēlme tajās dzīvot pastāvīgi. Ja māju pamatu platība nepārsniedz 25 m2 , tās iekļaujas mazēku grupā, līdz ar to dokumentu kārtošana, lai nodotu ēku ekspluatācijā, ir vienkāršāka. Koka karkasa vasaras mājas cenu ietekmē arī izmantoto materiālu īpašības un izmēri. Jo biezāki priedes vai egles dēļi (būvniecībā izmanto dēļu biezums ir 28-50 mm), jo vasaras māja būs dārgāka.

Lai arī vasaras māju var uzbūvēt pašu spēkiem, ar prasmīgu roku palīdzību, daudzi izvēlas taupīt laiku un iegādāties gatavus vasaras māju projektus. Turklāt, pasūtot klients var veikt dažādas izmaiņas gatavajā projektā, lai pielāgotu koka vasaras māju savām vēlmēm. Mājas tiek aprīkotas ar ūdeni, kanalizāciju un elektrību. Piemēram, “Northouse” piedāvā gatavu vasaras mājas projektu “Krokus“, kura projektēta īpaši domājot par racionālu platības izmantošanu.

Koka vasaras māja nodrošinās lielisku atpūtas vietu mūsu neprognozējamajā Latvijas vasaras sezonā! Koka vasaras māja garantēs lielisku atpūtu, mierīgu relaksāciju vai, gluži pretēji, piepildītu ballīšu vietu. Lai radītu savu, personificētu koka vasaras māju, lieliska iespēja ir izvēlēties individuāli pielāgotu projektu. Vieglas un omulīgas koka vasaras mājas radīs īsto gaisotni.

Koka karkasa vasaras mājas ir īpašas ar to, ka to konstrukcija ir atvieglota, bieži vien to mēdz saukt arī par dārza māju, jo to galvenokārt plānots apdzīvot vasarās, siltajā sezonā. Šāda tipa mājās tiek nodrošinātas visas komunikācijas. Vienīgais, kas to atšķir no koka karkasa brīvdienu mājām, ir mazāka siltumizolācija.

*Lieliska ideja dizaina pasaulē ir pielāgot vasaras mājas dizainu pēc iespējas plašākai, maksimālai ainavas baudīšanai: (attēlā zemāk) Andrē Pīla (André Pihl) dizainētā vasaras māja arhipelāgā Zviedrijā. Koka karkasa vasaras māja dabiski iekļaujas apkārtējā ainavā, jo mājas būvniecībā izmantoti arī Latvijā tik plaši pieejamais būvmateriāls – koks. Koks sniedz siltuma, omulības un mājīguma sajūtu, kas vitāli nepieciešama ikvienam mājas iemītniekam.

Mājas dizains veidots, lai maksimāli notvertu blakus esošās Baltijas jūras ainaviskos skatus. // Arhitekts Andre Pihl// Foto: dezeen.com

Sazinies ar northouse.lv, lai noskaidrotu par iespējām iegādāties gatavu koka māju!

 

KOKA KARKASA MĀJAS


Vispraktiskākais, ātrākais un ērtākais risinājums ir koka karkasa māja, kas būvēta no saliekamām koka karkasa sistēmām, tāpēc šādu koka karkasa māju dēvē arī par moduļu māju, saliekamo māju vai paneļu māju. Šī tehnoloģija ļauj ēku būvēts ļoti ātri (apmēram trīs mēnešos), un būvniecība norit ātri un precīzi, jo tiek patērēts daudz mazāk cilvēku darba. Koka karkasa ēkas ir ne tikai vispopulārākās un lētākās, bet arī izturīgākās, funkcionālākās un ērtākās. Koka mājas celtniecības izmaksas ir ievērojami samazinātas siltumizolācijas un koksnes siltumvadītspējas dēļ. Būtiska priekšrocība ir ātra ēkas būvniecība un nodošana ekspluatācijā, kā arī materiāli, kas ir videi draudzīgi, ilgstoši, rada komfortu un mājīgumu.