+371 22841890

Foto: newenergyworks.com

Koka māju populārākie ārdurvju veidi

Ārdurvis ir mājas vizītkarte, tāpēc tās tiek veidotas pēc klienta prasībām, nodrošinot tām privātmājas kopējam dizainam atbilstoša dizaina ārdurvis. Ārdurvju funkcija ir nodrošināt ēkas iedzīvotāju drošību (neļaut nevēlamajiem piekļuvi privātajām telpām), kā arī nodrošināt augstu siltuma un skaņas izolāciju. Ieejas durvīm jānodrošina izmēru nemainība un stabilitāte mainīgajos laika apstākļos, gaisa mitruma un temperatūras maiņās. Ekspluatācijas laikā ārdurvīm jānodrošina blīva aizvēršana, nodrošinot koka mājas termoizolāciju, tai pat laikā, nesamazinot durvju aizvēršanas ērtumu un vieglumu.
Pēc materiālu veida ārdurvis iedala trīs veidos: metāla, koka un plastikāta durvis. Vairāk par  durvīm skati arī mūsu rakstā “Durvju izvēle koka karkasa mājā“.

Metāla durvis
Metāla durvis aizsargā dzīvokļus, mājas un birojus, tas ir visizturīgākais durvju veids. Tās ir izturīgas pret deformāciju, aprīkotas ar drošām slēdzenēm. Ieejas durvis no metāla garantē augstāko ugunsdrošības rādītāju, tāpēc tiek uzskatītas par labāko izvēli koka karkasa mājas ārdurvīm.

Foto: oneupdecorating.com

Dzelzs durvju materiāli
Metāla durvju bāze var būt izgatavota no alumīnija vai tērauda. Tērauds ievērojami pārsniedz alumīnija izturību, trokšņu un siltumizolācijas ziņā. Alumīnija durvju priekšrocības ir to vieglums, kas ievērojami atvieglo piegādi un uzstādīšanu. Alumīnijs ir vieglāk apstrādājams un ļauj realizēt dažādas dizaina iespējas. Jo biezāka loksne, no kuras tiek izgatavotas durvis, jo lielākas izmaksas. Optimāla izvēle mājsaimniecības vajadzībām – loksnes biezums 2-3 mm, kas arī tiek visbiežāk izmantots durvju ražošanā.
Dzelzs un jebkuru citu durvju apdare tiek saskaņota ar pārējo dizainu – mājas fasādes no vienas puses, interjera no otras puses. Durvju apdare, kas tiek saskaņota,  ietver ārējo un iekšējo durvju malu.

Foto: newenergyworks.com

Koka durvis
Koka durvis lielākoties tiek izmantotas iekštelpu nodalīšanai, bet kā ārdurvis plaši tiek pielietotas arī koka karkasa māju būvniecībā. Iekšdurvis ir viens no galvenajiem interjera elementiem, kas parasti iekļaujas interjera fonā, lai izceltu mājokļa kopējo dizainu. Koka ārdurvis parasti izceļas ar stabilitāti, masīvumu un zināmā mērā ar greznību. Koka durvis mūsdienu tehnoloģiju iespaidā ir nodrošinātas ar koka mājas ilgmūžību un plašām dizaina iespējām, skaņas un siltuma izolāciju.
Durvju ražošanā tiek izmantotas dažādu koku sugas: ozols, dižskabardis, osis. Tāpat koksnes materiāls pieļauj ražošanā izmantot un kombinēt dažāda materiāla un veida koksni. Durvis var būt ar slieksni, kā arī bez slieksni.

 

Modeļu dažādība un konstrukcijas risinājumi:

  • Vien-slāņu un divslāņu, ar slieksni (tajā skaitā arī automātiskās) vai bez slieksni;
  • Plašas krāsu apdares iespējas;
  • Dabīgā finiera, tajā skaitā ar eksotisko sugu koksnes, ādas, metāla, mozaīkas un korķa elementiem;
  • Dekorācijas iespējas no stikla, spoguļa.

Foto: botanikmeyveler.com

Plastikāta durvis
Pēdējo gadu laikā plastmasas durvis arvien vairāk popularizē kotedžu, daudzdzīvokļu ēku, biroju ēku un veikalu interjerā. Durvīm no plastmasas profila ir augsta nodilumizturība, uzticamība un laika gaitā nemainīgs izskats. Tomēr privātmāju, it īpaši koka karkasa māju būvniecībā plastikāta durvis neiederas sava materiāla dēļ, tas cilvēku apziņā tiek pieskaitīts pie publisko telpu durvju veida.

Stikla durvis
Stiklu durvju dažādība. Pēc metodes stikla durvis iedalās divas kategorijās. Durvju konstrukcijas rāmis ir pilnībā izgatavots no stikla, izņemot piederumus un dažas detaļas. Ārēji ļoti reprezentabls un efektīvs durvju veids, kas parasti tiek uzstādīts durvju ieejas ailēs no āras un lieluma telpām, piemēram, privātmājas izejā uz terasi, vai savā starpā nodalot dažādas biroju telpas.
Kombinētā rāmja ražošanā tiek izmantoti dažādi stikla materiāli, piemēram, hromēta tērauda ar dažādu sugu kokmateriāliem. Šāds veids vairāk domāts nelielām telpām, nodrošinot izturību.

Citādāks skats uz klasisko ārdurvju dizaina durvīm aplūkojams contemporist.com. Veramā durvju daļa var nebūt vairs tikai cilvēkam ierasti nepieciešamā ergonomiskā platumā un augstumā, bet jau kļūt par veselu atveramu sienu.

Iedvesmai dažādi ārdurvju dizaini:

 

 

KOKA KARKASA MĀJAS


Vispraktiskākais, ātrākais un ērtākais risinājums ir koka karkasa māja, kas būvēta no saliekamām koka karkasa sistēmām, tāpēc šādu koka karkasa māju dēvē arī par moduļu māju, saliekamo māju vai paneļu māju. Šī tehnoloģija ļauj ēku būvēts ļoti ātri (apmēram trīs mēnešos), un būvniecība norit ātri un precīzi, jo tiek patērēts daudz mazāk cilvēku darba. Koka karkasa ēkas ir ne tikai vispopulārākās un lētākās, bet arī izturīgākās, funkcionālākās un ērtākās. Koka mājas celtniecības izmaksas ir ievērojami samazinātas siltumizolācijas un koksnes siltumvadītspējas dēļ. Būtiska priekšrocība ir ātra ēkas būvniecība un nodošana ekspluatācijā, kā arī materiāli, kas ir videi draudzīgi, ilgstoši, rada komfortu un mājīgumu.