+371 22841890

KOKA KARKASA MĀJAS BŪVNIECĪBA – ĀTRI UN SALĪDZINOŠI NEDĀRGI

Ja Jūs pašlaik domājat par to, kādu privātmāju ģimenei būvēt, apdomas vērts risinājums ir koka karkasa privātmājas būvniecība. Šādai mājai ir lieliska siltumizolācija, tā ir dabiska un līdz ar to – veselībai labvēlīgākā mājvieta. Kā arī koka karkasa privātmājas būvniecība noris salīdzinoši ātri un šādai mājai ir zemas celtniecības un ekspluatācijas izmaksas.

Koka karkasa ēkas būvniecība – sen pielietota un populāra tehnoloģija.

Ikviens cilvēks vēlas dzīvot tālāk no skaļiem kaimiņiem, klusumā, tuvāk dabai, tāpēc agri vai vēlu rodas vēlme uzcelt savu privātmāju. Pirms pieņemat svarīgo lēmumu par koka karkasa ēkas būvniecību savai ģimenei, izvērtējiet dažādus svarīgus aspektus, piemēram, kādi mājas pamati tiks veidoti, kādi siltumizolācijas materiāli tiks izvēlēti, kā tiks veidotas komunikācijas, kāda būs iekšējā apdare, skaņas izolācija u.c.

Koks ir viens no dabas materiāliem, ko cilvēks vienmēr ir izmantojis mājokļu celtniecībā. Koka mājas jau izsenis tika būvētas Skandināvijas valstīs, Japānā, ASV un Kanādā. Senākās koka karkasa mājas, kas atrodamas Vācijā, ir apmēram 800 gadu vecas. Un tas pierāda, ka, pielietojot pareizu būvniecības tehnoloģiju, koka karkasa māja ir izcili ilgmūžīga. Karkasa tehnoloģija ēku būvniecībā tiek pielietota jau sen. Taču salīdzinoši nesen (pēdējos gadu desmitus) šī tehnoloģija ir kļuvusi populāra tieši privātmāju būvniecībā, jo tai ir īpašas priekšrocības.

Praktiskākais, ātrākais un ērtākais risinājums ir koka karkasa ēka, kas tiek būvēta no rūpnieciski ražotiem koka karkasu sistēmām, tieši tāpēc šāda māja tiek dēvēta arī par moduļu māja, saliekamā māja vai paneļu māju. Šī tehnoloģija ļauj ēku uzbūvēt ļoti ātri (apmēram trīs mēnešu laikā) un būvniecība norit ātri un precīzi, jo krietni mazāk tiek izmantots cilvēku darba spēks.

Ļoti būtisks aspekts mūsu klimatiskajā joslā – koka karkasa māju var  būvēt jebkurā gada laikā un jebkuros laika apstākļos.  Būvējot  cita  veida ēkas – ķieģeļu māju, bloku  māju, betona māju u.c., mēdz būt, ka, piemēram, laika apstākļu dēļ būvniecība ieilgst.

JPG1

Koka karkasa mājai pamati nav smagnēji, tāpēc šādu ēku būvniecība ir ļoti populāra teritorijās, kur ir seismiski aktīvās  zonas. Jāņem gan vērā, ka koka karkasa ēkas pamatus vēlams izbūvēt līdz periodam, kad iestājas sals. Ja pamatu būvniecība tiek veikta sala laikā, tas var ietekmēt ēkas pamatu kvalitāti.

Koka karkasa ēkas konstrukcija svara ziņā ir salīdzinoši viegla, ja koka karkasa ēku salīdzina ar cita veida ēkām, piemēram, betona mājas, ķieģeļu mājas  vai bloku  mājas. Pateicoties ēkas vieglajai konstrukcijai, nav jāgaida kamēr māja “nosēdīsies”, tajā var sākt dzīvot uzreiz pēc uzbūvēšanas.

Koka karkasa māja ir energoefektīva, jo sienām ir augsti siltumizolācijas rādītāji un zema norobežojošo konstrukciju siltumvadītspēja, un, izmantojot mūsdienīgus, efektīvus siltumizolācijas materiālus, tiek samazinātas apkures izmaksas. Koka karkasa mājā vasaras karstumā ir patīkami vēss, savukārt ziemā koka sienas izstaro siltumu, radot komforta sajūtu. Vēl šādai mājai ir laba skaņas izolācija,  kā arī zemas būvniecības izmaksas, jo karkasu tehnoloģijai ir pieejamas cenas un vienkāršs montāžas process.

Koka karkasa mājai var veidot vēlamo arhitektūru un apdari.

Koka karkasa ēka (saliekamā māja, moduļu māja vai paneļu māja)  var tikt veidota jebkādā dizainā. Ļoti izdevīgs risinājums ir gatavie  ēku projekti. Piemēram, uzņēmums “Northouse” piedāvā apmēram 30 gatavos privātmāju projektus – jebkurai gaumei, vajadzībām, ģimenēm ar lielāku un mazāku cilvēku skaitu. Kā arī uzņēmuma gatavo projektu klāstā ir  projekti nelielām koka karkasa privātmājām (ar nelielu dzīvojamo platību), šīs mājas ir piemērotas pārim vai vienam cilvēkam.

Uzņēmums “Northouse” piedāvā arī iespēju uzbūvēt koka karkasa privātmāju pēc individuāla projekta, un tad pasūtītājs var īstenot jebkādas idejas, fantāzijas un vēlmes.

Ja tiek būvēta koka karkasa māja, arī ēkas ārējo apdari var veidot pēc klienta vēlmēm. Koka karkasa māja var pat izskatīties kā ķieģeļu vai māja ar dekoratīvo apmetumu.

Koka karkasa māju viegli aprīkot,  demontēt un pārvietot

Koka karkasa ēkai ir salīdzinoši parocīgāk veikt inženierkomunikāciju izbūvi – ievilkšanu un noslēpšanu sienās. Piemēram, apkures un ūdens apgādes caurules var salīdzinoši viegli ievilkt caur sienām, nebojājot ēkas ārējo izskatu. Svarīgi ir arī tas, ka, pateicoties koka karkasa tehnoloģijai, vajadzības gadījumā komunikācijām var salīdzinoši vienkārši piekļūt un veikt remontu. Tieši tāpat, ja nepieciešams, bez īpašām problēmām,  var tikt mainīta ēkas siltumizolācija. Būtiska priekšrocība ir arī tā, ka koka karkasa māja salīdzinoši vienkārši un nedārgi var tikt demontēta un pārvesta uz citu vietu, kur to no jauna var samontēt.

Ieskatam būvniecības process no pamatiem līdz nosiltinātām sienām: