+371 22841890

jpgKoka karkasa mājas

Pateicoties mūsdienu tehnoloģiskajām iepējām koka karkasa māju būvniecība ir strauji attīstījusies un lielākā daļa no realizētajiem koka karksas māju projektiem ir rūpnieciski ražotas koka karkasa paneļu mājas kas ievērojami paātrina mājas būvniecības procesu kā arī ļauj ietaupīt līdzekļus.

Koka karkasa mājas tiek celtas no dabīgiem materiāliem un ir salīdzinoši viens no lētākajiem māju būvniecības veidiem. Mājas konstrukcijas ir sienu, pārseguma un jumta paneļi kas pildīti ar siltumizolācijas materiālu un apšūti no abām pusēm. Koka karkasa konstrukciju tehnoloģija ir ideāla dzīvojamo mazstāvu ēku būvniecībai.

Koka karkasa mājas ir plaši izplatītas skandināvijas valstīs. Šādu māju būvniecības tendences arī pamazām ieņem stabilu pozīciju Latvijā un aizvien vairāk ģimeņu domājot par savu mājokli izvēlās dzīvot ekoloģiskā koka karkasa mājā ar zemām apkures izmaksām.

 

 

______________________________________________________________________________________________________________

jpg1.jpgKoka karkasa mājas būvniecība

Pilnībā pabeigta koka karkasa māja vizuāli no ārpuses un iekšpuses ne ar ko īpaši neatšķirās no pārējām mājām, jo praktiski visas koka detaļas ir apslēptas zem apdares. Koka karkasa mājas ir pieprasīts mājas būvniecības veids dēļ to augstās energoefektivitātes un zemajām apkures izmaksām. Koka karkasa mājas tiek celtas no atjaunojamiem resursiem un to būvniecība rada mazāk piesārņojuma apkārtējā vidē. Koka karkasa mājām ir salīdzinoši zemākas būvniecības izmaksas, jo mājas konstrukcijas tiek rūpnieciski ražotas kas ietaupa gan naudu, gan laiku.

______________________________________________________________________________________________________________

 

 

Silta koka karkasa māja

Pirms mājas būvniecības tiek daudz domāts kādas būs mājas apkures izmaksas? Izvēloties būvēt koka karkasa māju variet būt droši apkurei netiks tērēti lieli līdzekļi ko nodrošina būvniecības tehnoloģijas, mājas celtniecībā izmantotie materiāli to pareiza iestrāde un hermētiskums. Tehnoloģiski pareizi saražotiem un samontētiem māju paneļiem veidojas zema siltumvadītspēja ko nodrošina koksne kombinācijā ar celtniecības vati un pareizu difūzijas un tvaika izolācijas plēves pielietošanu un to nolīmēšanu savienojuma vietās ar speciālām lentām. Mājas hermētiskumam montāžas procesā starp paneļiem tiek izmantotās speciālās blīvējošās lentas tādejādi pilnībā hermetizējot visus stūrus un savienojumus. Apkures izmaksas koka karkasa mājai platībā ap 150m2 pielīdzināmas 3 izstabu dzīvokļa apkures izmaksām. Atkarībā no mājas nozīmes mainās arī siltumizolācijas biezums uz lielāku dzīvojamām mājām uz mazāku vasaras tipa mājām. Vienlīdz svarīga ir arī pareizu logu izvēle un to izvietojums. Koka karkasa mājas kas ir tehnoloģiski pareizi celtas piemīt augsta siltumnoturība un zemas apkures izmaksas.

_____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Droša koka karkasa māja

Katram mājas projektam Arhitekts individuāli izstrādā drošus būvkonstrukciju risinājumus atbilstoši mājas platībai, stāvu skaitam, jumta formai. Koka karkasa mājas noturīgums ir atkarīgs gan no drošiem un pārdomātiem risinājumiem kā arī sākotnēji pareizas mājas būvniecības. Pēc precīziem izmēriem ražotnē izgatavots koka karkasa rāmis kurā iestrādāti papildus stiprinājumi un speciālie montāžās savienojumi un apšūts no abām pusēm ar kokskaidu plāksnēm nodrošina vertikālo, horizontālo un diognālo noturību, sienu burtiski savelk kā monolītu un drošu konstrukciju. Šādu monolītu konstrukciju izmantošana mājas būvniecībā piedod koka karkasa mājām lielu noturību.

_____________________________________________________________________________________________________________

 

 

CAM01396Ekoloģiska koka karkasa māja

Jau kopš seniem laikiem tika būvētas ekoloģiskas koka mājas izmantojot dabīgus materiālus. Šodien tiek turpinātas koka karkasa māju būvniecības tradīcijas, izmantojot kvalitatīvākus materiālus, jaunākās tehnoloģijas un tehniskās iespējas. Koka karkasa māja kas būvēta jau sākotnēji no sausiem kokmateriāliem nepieļaujot mitruma piekļūšanu tajā būs ļoti labs klimats un gaisa kvalitāte. Kad gaiss telpās kļūst mitrs, kokmateriāls mitrumu uzņem sevī, savukārt kad gaiss telpās kļūs pārāk sauss, koks mitrumu atdod, tādēļ cauru gadu mājā ir labs mikroklimats. Koka karkasa dzīvojamai mājai lai saglabātu maksimālu ekoloģiju nebūtu vēlams iestrādāt plēves, bet ja tās tomēr izmanto, tad jāizvēlās pareizo plēvi un salaiduma vietas jānolīmē ar spēciālu lenti. Ekoloģisku koka karkasa māju var sajust jau ieejot tajā, tā rada patīkamu sajūtu un komfortablu atmosfēru.

______________________________________________________________________________________________________________

 

 

Mājas būvniecībā jebkurā gadalaikā

Pateicoties sausās būves likumam koka karkasa mājas atšķirībā no bloku un mūra mājām iespējams būvēt  jebkurā gadalaikā un laikapstākļos pat ziemā, nav jāgaida materiāla izžūšana. Laikapstākļiem neietekmējot rūpnīcā saražotie mājas paneļi un to ātrā montāža objektā spēj mājas karkasu uzcelt līdz jumtam dažu nedēļu laikā atkarībā no projekta. Mājas pamatus koka karkasa mājai vēlams izbūvēt pirms saliem, pretējā gadījumā tas var negatīvi ietekmēt pamatu kvalitāti ilgtermiņā. Māju ne vien iespējams uzbūvēt jebkurā gadalikā, bet arī tai veikt apdares darbus, kā piemēram jumta seguma ieklāšanu, fasādes apdari, iekšējo komunikāciju izbūvi un iekšējās apdares darbus.

_____________________________________________________________________________________________________________

 

 

jpg3Energoefektīva koka karkasa māja

Meklējot iespējas kā uzcelt māju pēc iespējas energoefektīvāku un ar zemākām apkures izmaksām mēs nonākam pie koka karkasa mājām. Koka karkasa mājas šājā ziņā ir līderis kas atbilst visām energoefektīvas mājas prasībām, jo tās tiek būvētas tā lai tās patērētu pēc iespējas mazāk enerģijas, tostarp gan mājas ražošanas, gan būvniecības procesā tiek mazāk piesārņota apkārtējā vide. Koka karkasa māju energoefektivitāte tiek panākta izmantojot kvalitatīvus celtniecības un siltumizolācijas materiālus, jaunākās tehnoloģijas, pārdomātus māju projektus, kā arī kvalitatīvi veicot mājas būvniecību, kā rezultātā tiek novērsti siltuma zudumi.

_____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Ekonomiska koka karkasa māja

Koka karkasa mājas ir salīdzinoši viena no ekonomiskākajiem dzīvojamo māju būvniecības veidiem salīdzinājumā ar bloku un ķieģeļu mājām: koka karkasa mājas būvniecības izmaksas ar pilnu apdari un visām komunikācijām ir par 10 līdz 15% zemākas nekā mājai kas būvēta no blokiem, savukārt 30 līdz 40% zemākas nekā mājai kas būvēta no ķieģeļiem. Jāatzīmē ka koka karkasa mājas ir ne vien ekonomiskākas būvniecībā, bet arī ekonomiskākas to ekspluatācijas laikā. Piemēram lai ķieģeļu māja sasniegtu tādus pašus energoefektivitātes rādītājus kā koka karkasa mājai to ārējāi sienai jābūt vismaz 1 m biezai.

_____________________________________________________________________________________________________________

 

 

JPG1Koka karkasa mājas apdare

Koka karkasa mājām nav ierobežotu iespēju apdarei. Tradicionālā koka karkasa māju fasādes apdare ir dažāda veida apdares dēļi, bet koka karkasa mājas fasādi arī iespējams izveidot ar dekoratīvo apmetumu, dekoratīvām ķieģeļflīzēm, gatavām cementa plāksnēm, saidingu, apšuvuma paneļiem u.c. Iekšējo apdari iespējams veidot pēc savas gaumes: sienas iespējams gan krāsot gan izlīmēt ar tapetēt, mitrās un tehniskās telpās iespējams izveidot ar flīzēm. Grīdas apdari dzīvojamā platībā iespējams izveidot ar flīzēm, grīdas dēļiem, parketu, laminātu, linoleju u.c. Pirms veikt iekšējo apdari vislabāk pirms tam konsultēties ar kvalificētu dizaineri un kopā izstrādāt dizaina projektu:  katrai istabai atbilstoši tās iemītnieka dzīvestilam, kā arī izstrādāt dizainu kopējai viesistabai un sanitārajiem mezgliem. Arī jumta seguma izvēlē nav ierobežojumu, iespējams izvēlēties: metāla jumta segumu, bituma dakstiņus, betona vai māla dakstiņus u.c.

_____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Ugunsdroša koka karkasa māja

Koka karkasa mājas tiek projektētas ievērojot visus ugunsdrošības noteikumus un pasākumus kas saistīti gan ar ēkas novietojumu, gan kokmateriālu apstrādi ar speciāliem ugunsdrošiem līdzekļiem. Koka karkasa mājas būvniecībā izmantotie kokmateriāli ir kalibrēti kuru gludā virsma kavē uguns iedarbību, turpretī visas koka konstrukcijas ir iešūtas zem dažādu materiālu apdares un koks nenonāk tiešā saskarē ar uguni. Visas koka konstrukcijas jau ražotnē tiek rūpīgi apstrādātas gan pret uguns iedarbību, gan pret puvi, tādējādi rodot drošības sajūtu dzīvojot koka karkasa mājā.

_____________________________________________________________________________________________________________

 

 

jpg1 (2)Koka karkasa mājas mūžs

Koka karkasa mājas mūžs jau sākotnēji ir atkarīgs no mājas būvniecības izvēlētās vietas, grunts stāvoklim, pareizu pamatu izvēlei, tehnoloģiski pareizai mājas būvniecībai un ārējāi apdarei kas aizsargā māju no vēja un nokrišņiem. Pateicoties mūsdienu tehnoloģiskajām iespējām ir iespējams uzbūvēt izturīgas un drošas koka karkasa mājas kuras kalpotu pietiekami ilgam laikam.

_______________________________________________________________________________________________

 

 

Mājas būvniecība Babītes novada SpuņciemāKoka karkasa mājas priekšrocības

Koka karkasa mājas galvenā priekšrocība ir to augstā siltumnoturība kas ievērojami ekonomē naudas līdzekļus. Koka karkasa mājas ir praktiskas to izbūvē, tās ir ekoloģiskas un videi draudzīgas mājas. Koka karkasa mājas izceļas ar to būvniecības ātrumu kā arī iespēju būvēt jebkurā gadalaikā pat ziemā. Pilnīgi gatava koka karkasa māja ir vairākas reizes vieglāka par mūra mājām, līdz ar to nav nepieciešami ļoti apjomīgi pamati. Lielākoties būvniecības ātrumu nodrošina sausās būves likums, nav nepieciešams gaidīt materiāla izžūšanu. Koka karkasa mājas tā ir dabiska, elpojoša dzīvesvieta Jūsu ģimenei.