+371 22841890

jpg12345

Katrai mājai ir savs piemērots jumta segums un atkarībā no jumta slīpuma nosaka jumta seguma veidu, plakaniem jumtiem tas būs bitumena uzkausējmais jumta segums, savukārt jumtam ar vismaz 15 grādu slīpumu iespējams izvēlēties metāla, bituma šindeļu, māla vai betona dakstiņa jumta segumu u.c. Jumta segums ir viena no svarīgākajām būvniecības darbu pozīcijām, jo tikai kvalitaīvi ieklāts jumta segums pasargās māju no nokrišņiem.

_________________________________________________________________________________________________________________

images (2)Viļņotā bitumena jumta segums

Pats vienkāršākais ir viļņotā bitumena jumta segums, tās ir ražotas no organisko šķiedru kompozītmateriāla piesūcinot to ar krāsu un bitumenu. Šādas loksnes ir vieglas un ātri montējamas, (līdzīgi kā veicais padomju laiku šīferis). Jumta loksnes iespējamas dažādās krāsās. Šāda jumta priekšrocības ir to zemā cena, bet tā kalpošanas laiks ir īss. Šāda jumta segumu vēlams ierīkot saimniecības ēkām, palīgēkām, maznozīmīgām ēkām. Viļņoto bitumena jumta seguma kalpošanas laiks ir līdz 15 gadi.

_________________________________________________________________________________________________________________

images (5)Bitumena uzkausējamais jumta segums

Bitumena jumta segumu ierīko plakanajiem jumtiem un jumtiem ar nelielu slīpumu uzkausējot to pie jumta ar gāzes degļa palīdzību. Šāda jumta priekšrocības ir to ātrā ieklāšana un salīdzinoši zemās izmaksas. Lai nodrošinātu jumta segumam ilgāku kalpošanu ruļļveida materiāls ieklājams divās kārtās. Jumta seguma kalpošanas laiks ir līdz 35 gadiem.

_________________________________________________________________________________________________________________

images (3)Metāla jumta segums

Metāla jumta segumi pieejami dažādās krāsās un formās: viļņotās, frofilētās un valcētās skārda loksnes šo lokšņu ieklāšanas tehnoloģija var atšķirties. Viļņotās un profilētās jumta loksnes ir viegli ieklājamas uz iepriekš sagatavotām un antiseptētām koka latām pieskrūvējot ar speciālām skrūvēm. Valcprofila jumta segumu ieklāj loksnes savā starpā salokot-valcējot un pie jumta latām tiek piestiprinātas ar speciāliem āķiem, tādēļ valcprofila jumta segums ir ūdensdrošāks. Metāla jumta segumu iespējams atjaunot to pārkrāsojot. Metāla jumta segumu trūkumi ir iespējamā kondensāta veidošānās, tādēļ pirms jumta seguma ieklāšanas jāieklāj pretkondesāta plēve un rūpīgi jānolīmē salaiduma vietas. Jumta seguma nokrišņu laikā iespējams paskaļš troksnis. Jumta seguma kalpošanas laiks ir līdz 40 gadiem.

_________________________________________________________________________________________________________________

jpg5Bitumena šindeļu jumta segums

Bitumena šindeļi sastāv no stiklašķiedras vai poliestera armējuma uz kā balstīts bitums kas pārklāts ar minerālu skaidiņām. Bitumena šindeļu jumta segums tiek ieklāts uz līdzenas virsmas kā OSB, finieris, vai kokskaidu plāksnes, kuri tiek piestiprināti ar naglām. Bitumena šindeļu ieklāšanas process nav sarežģīts, bet laikietilpīgs. Bitumena šindeļi ir plāni un lokani, tādēļ tos var ieklāt uz saredžītām formas jumtiem. Šindeļiem saulē uzkarstot tie savstarpēji salīp un veidojās vienlaidu pārklājums, tādejādi samazinās jumta tecēšanas iespēja nodrošinot jumta segumam ilgāku mūžu. Trūkumi šādam jumta seguma ir to tendence apsūnot kas laiku pa laikam jātīra. Jumta tecēšanas gadījumā ir pagrūti atrast bojāto vietu. Bitumena šindeļu jumtam nepieciešama līdzena pamatne kas sadārdzina jumta seguma ieklāšanas izmaksas. Bituma jumta seguma ir specifiska smaka kas tikai ar laiku izgaro, nepieciešama papildus ventilācija Jumta seguma kalpošanas laiks ir līdz 40 gadiem.

_________________________________________________________________________________________________________________

images (6)Māla un betona dakstiņi

Māla un betona dakstiņi ir viens no senākajiem jumta seguma veidiem kas sevi pierādījis kā ilgmūžīgs jumta segums. Šodien māla un betona dakstiņu kvalitāte pateicoties tehnoloģijām ir krietni uzlabojusies. Dakstiņus tā pat kā viļņotā bitumena loksnes un metāla jumta segumu ir ieklājamas uz iepriekš izveidotām latām piestiprinot tos ar skrūvēm vai speciāliem stiprinājumiem pie jumta latām. Tomēr šāda jumta seguma ieklāšana nav tik vienkārša sevišķi māju jumtiem ar saredžītām formām, kur katrs dakstiņš salaiduma vietās precīzi jāpiezāģē pēc izmēra, tādēļ šādu jumta seguma ieklāšanu labāk atstāt speciālistu pārziņā. Dakstiņu lielākās priekšrocības ir ilgais kalpošanas laiks un lielā izturība pret klimatiskajiem apstākļiem, kā arī spēja saglabāt savu vizuālo iskatu. Trūkumi dakstiņu jumta segumam ir to lielais svars, tādēļ tas ieklājams uz izturīgas jumta konstrukcijas. Šāda jumta segumam ir tendence apsūnot un laiku pa laikam tas ir jātīra. Jumta seguma kalpošanas laiks ir līdz 100 gadiem.