+371 22841890

images-11

NO KĀ SASTĀV LOGI?
Loga pamatelementi ir rāmis, vērtne, furnitūra un stikla pakete:

Rāmis – loga nekustīgā daļa, uz kuras tiek stiprināta loga vērtne.

Vērtne – loga atveramā daļa.

Stikla pakete – caurspīdīga konstrukcija, kas sastāv no diviem vai vairākiem savstarpēji hermētiski savienotiem stikliem.  Atkarībā no tā, cik stikla loksnes ir izmantotas, stikla paketes iedala divos veidos – vienkameru loga pakete, kas sastāv no diviem stikliem, veido vienu kameru. Divkameru loga pakete, kas sastāv no trim stikliem, veido divas kameras.

Furnitūra – rokturi, slēgšanas mehānismi un iekārtas, kas nodrošina loga atvēršanu, fiksāciju un aizvēršanu.

Armējošais profils – tērauda elements profila iekšpusē, kas nodrošina konstrukciju stabilitāti.

Logu konstrukcijas ražo no standarta profilu komplekta. Visbiežāk izmanto pāris pamatprofilus. Rāmja profils – izmantojams pamatkonstrukcijas veidošanai (rāmis). Vērtņu – vērtnes un citi atvēršanas elementi. Imposts jeb šķērskoks kalpo kā rāmja sadalītājs kontūrās, kurās var būt iestrādāta vērtne vai vērtņu uzkare trīs vai vairāk vērtņu logos.

Pārseglīste – konstrukcija, kas kalpo stikla paketes stabilitātei.

Ārējā palodze – loga ailes apakšējā ārējā daļa, kas pasargā rāmi no ūdens iekļūšanas tajā.

Palodze – loga ailes apakšējā iekšējā daļa, kas pasargā no aukstuma iekļūšanas ēkā un siltuma zuduma, kā arī regulē siltuma un aukstuma plūsmu.

Ailsāne – ģipša plāksne, ko izmanto sānu laukumu apdarei.

Logi, kā ēkas norobežojošo konstrukciju būvizstrādājums, no siltumizolācijas viedokļa ir vājākie būves elementi. Ja tiek izmantoti logi, kas izgatavoti no PVH profilsistēmām, svarīga ir to atbilstība LBN 007-10 prasībām par svina savienojumu neizmantošanu PVH kompozīcijās.

Īpaša uzmanība ir jāpievērš, lai logi ailās  tiktu  pareizi uzstādīti, nostiprināti, tehnoloģiski pareizi un pēc atbilstošiem izmēriem izveidotas  logu montāžas šuves.  Kā arī jāseko  līdzi, lai tiktu veikta pareiza siltumizolācijas materiāla ieklāšana, atbilstoši izmantota tvaika izolācijas barjera un no iekšpuses  un ārpuses izveidota hidroizolācijas barjera.

Tikpat  svarīga ir arī kvalitatīva logu ailu apdare un logu palodžu uzstādīšana no iekšpuses un ārpuses, neatstājot tukšas vietas zem ailu apdares riģipša slāņa un palodzēm.

Logu uzstādīšanas procesā svarīga ir ikviena detaļa, tādēļ, ja vēlies kvalitatīvus logus, necenties ietaupīt  uz to rēķina.


images-51-150x150PVH logi

Aizvien populārāki kļūst  trīsstiklu pakešu logi.  Svarīgi ir pievērst uzmanību attālumam starp stikliem, kā  arī profilsistēmai.

No siltumizolācijas viedokļa, 70mm biezām profilsistēmām ir nelietderīgi izmantot trīsstiklu paketes ar attālumu starp stikliem 10-12mm, jo ieguvums ne vienmēr atbilst produkta cenai.

Racionālāk būtu trīsstiklu paketes izmantot   88mm biezām profilsistēmām, tad ir iespējams izmantot 44 mm biezas

pakete ar biezumu 44mm. Saskaņā ar LBN 002-01 prasībām, dzīvojamās  mājās maksimāli pieļaujamā gaisa caurlaidība ir


images-61-150x150Koka logi

Koka logu galvenās priekšrocības ir dabīgums un  estētiskums, tie iederas ikvienā interjerā. Mūsdienās ražotie koka logi atšķirās no  padomju laiku koka logiem, pateicoties  tehnoloģijām,tie ir daudz kvalitatīvāki ar rāmī iestrādātiem  blīvējošiem materiāliem pret lietus aizsardzību, kā arī ventilācijas nodrošināšanai. Koka logi tiek ražoti no trīs kārtās  līmēta priedes koka sagatavēm, iestrādājot tajās  stikla paketes, kas var  būt dažāda biezuma. Koka logu virsmu var beicēt, lakot vai krāsot.


images-21-150x150Koka-Alumīnija logi

Koka-alumīnija logi būtībā ir ar alumīnija pārklājumu pārklāti koka logi. Šādiem logiem ir krietni ilgāks kalpošanas mūžs. Koka alumīnija logus var izmantot  vietās, kur logs ir pakļauts tiešiem nokrišņiem, balkoniem, lodžijām, ziemas dārziem u.c.

Koka alumīnija logi mēdz būt dažādās variācijās, piemēram, koka logi, kam  ārējās puses ir  izstrādātas ar alumīnija pārklājumu, bet iekšējās puses ir no koka, kā arī var būt otrādi.