+371 22841890

CAM01046-1024x768

Būvējot koka karkasa ēku, ir iespējamas variācijas, var tikt izmantoti dažādi siltumizolācijas un apdares materiāli. Lūk, neliels ieskats, kādus materiālus biežāk izmanto koka karkasa ēku būvniecībai.

jpg547Kokmateriāli

Koksne ir dabīgs materiāls, kas atjaunojas. To izmantojot, piemēram, ēkas būvniecībai, pēc tam tas nonāk atpakaļ vidē, nenodarot tai nekādu kaitējumu. Šādā veidā tiek saudzēta vide. Koka karkasa māju būvniecībai tiek izmantoti tikai augstas kvalitātes žāvēti, četrpusēji, ēvelēti kokmateriāli. Tos piegādā sertificēti piegādātāji, kas ir gradēti  C24. To produkcija atbilst ES prasībām un ir marķēta ar CE zīmi.

>

jpg554Akmens vate

Akmens vate ir nedegošs siltumizolācijas materiāls, kas nodrošina siltuma, skaņas izolāciju un ugunsdrošību, to izmanto sienām, pārsegumiem, jumtam, bēniņiem, grīdai visa veida būvēs. Akmens vates plāksnes ir elastīgas, ar šo materiālu var kvalitatīvi aizpildīt koka karkasa ēkas paneļus. To ir viegli piegriezt un iestrādāt dažādās gan vertikālās, gan horizontālās konstrukcijās. Plāksne nesaraujas un nezaudē savas īpašības. Akmens vates plāksnes ir  blīvas, tādēļ arī aukstā gaisa temperatūrā nesamazinās siltumizolācijas slāņa siltuma pretestība.

jpg22543Stikla vate

Šiem siltumizolācijas materiāliem ir līdzīgas īpašības. Stikla vate ir elastīgāka un vieglāka, tādēļ vieglāk iestrādājama un nodrošina augstāku blīvumu. Taču, salīdzinājumā ar akmens vati, stikla vatei ir zemāka ugunsdrošības pakāpe. Stikla vati izmanto visdažādākajām būvēm – sienu, pārsegumu, jumta, bēniņu, grīdas siltināšanai.

jpg11123464Eko vate

Ekovate ir kvalitatīvs un ekoloģisks siltumizolācijas materiāls. Ekovati biežāk izmanto ēku bēniņu siltināšanai. Siltumnoturības un ugunsdrošības ziņā ekovate ir pārāka par akmens, stikla vati, kā arī minerālvatēm. Ekovate tiek vienmērīgi iestrādāta horizontālajās un vertikālajās virsmās, kā arī grūti pieejamās vietās – spraugās, ap caurulēm, vadiem, nodrošinot efektīvu siltumizolāciju. Ekovate ir drošs, nekaitīgs un dabai draudzīgs materiāls.

jpg3321Koka šķiedras pretvēja plāksnes

Kokšķiedras plāksnes ir efektīvs vēju aizturošs siltumizolācijas materiāls, kas tiek izmantots koka karkasa ēku fasādēm, griestiem un jumtiem. Plāksnes tiek izgatavotas no skujkoku skaidām, kas piesūcinātas ar dabīgiem sveķiem un  parafīna kārtu. Plāksnes ir mitrumizturīgas un piemērotas vietās, kur ir paaugstināts mitrums. Kokšķiedru pretvēja plāksnes ir ekoloģisks materiāls, kas labi aiztur vēju un pasargā koka konstrukcijas pret mitrumu.

 Koka skaidu plāksnes Durelis/Populair

durelis.1

Durelis/Populair ir mitrumizturīgas kokskaidu plāksnes, kuras izmanto ēku ārsienām, iekšsienām, griestiem, tās ir piemērotas slodzi nesošām konstrukcijām arī mitros apstākļos. Jāsaka gan, ka augstā mitrumā šīs plāksnes var minimāli uzbriest un izplesties.

 

osb

Koka skaidu plāksnes OSB

OSB kokskaidu plāksnes ir materiāls, kas tiek iegūts, salīmējot kopā liela izmēra skaidas, kas ir presētas un sasaistītas ar sintētiskajiem sveķiem. OSB plāksnes ir izturīgas, tādēļ tās plaši tiek pielietotas koka karkasa māju būvniecībā – sienām, grīdām, griestiem, jumtam.

16114929_1218999071503014_4075171007462825280_n

Riģipsis

Tautā biežāk dēvēts par reģipsi, bet tikai retais zina patieso šī produkta izcelsmes vēsturi. Riģipša aizsākumi meklējami tepat Latvijā – Rīgā. Rīgā to sāka ražot A/S “Rīgas Ģipsis” ap 1938. gadu. Vēlāk visas iekārtas pārvietoja uz Vāciju, kur tika nodibināta firma “Rigips Gmbh”, kas darbojas vēl šodien. Patiesībā gan riģipsis nav nekas cits kā ģipškartona loksnes, kas tiek izmantotas tradicionālajā sausajā būvniecībā. Rodas jautājums – kāpēc riģispsis ir tik populārs? Atbilde ir ļoti vienkārša – no tā var veidot dažāda veida konstrukcijas – sākot no vienkāršām starpsienām līdz griestu apšuvumam un grīdas segumiem. Zīmols “Knauf” savulaik izstrādāja konstruktīvu risinājumu banku sienām, kas sastāvēja no daudzslāņaina dažādu tipu plākšņu salikuma. Īsumā – ar riģipsi var vienkārši un ātri strādāt, karkass ir viegls (īpaši metāla), cauri var dabūt jebkuras komunikācijas. Tas gan vairāk piederas pie izbūves kā tādas, bet  whatever.

 

Kas tad ir šo brīnumaino plātņu sastāvā?

Viss ģeniālais ir vienkāršs, arī riģipsis nav izņēmums. Būtībā  tā sastāvs ir ietverts nosaukumā – ģipškartona loksne. Ģipsis, kas apvilkts ar kartonu. Lieliski, vai ne? Ir dažādas variācijas – GKB parastās loksnes baltā  krāsā, GKBI impregnētas (mitrumizturīgas) loksnes zaļā krāsā, GKF loksnes ar augstāku ugunsizturību  rozā un sārtā krāsā.