+371 22841890

CAM01049

Par koka karkasa ēkām ir dažādi mīti, piemēram, ka šādu māju nevar būvēt ziemā. Mēdz  uzskatīt, ka auksta gaisa temperatūra un sniegs negatīvi ietekmē ēkas būvniecību un var kavēt būvniecības procesu. Patiesībā ir pavisam pretēji – koka karkasa ēkai ir salīdzinoši neliels kopsvars, tas atvieglo pamatu izbūvi. Ja augsnes struktūra zem ēkas pieļauj, pamatiem tiek uzstādīti 4 vai pat vairāk metru gari dzelzsbetona pāļi ar aprēķinātu izvietojumu (soli). Tas nodrošina mājai stabilus un ilgmūžīgus pamatus.


DSC01446

Laikapstākļi neietekmē pāļu uzstādīšanu, taču pats galvenais – šādus pamatus var izveidot salīdzinoši ātri.


20150707_115631-e1452367559705

Koka karkasa ēkas sienas tiek izgatavotas no saliekamajiem paneļiem. Karkasa, izolācijas, plēvju un latojuma slāņi tiek rūpnieciski izveidoti un  iepakoti. Objektā tiek veikta sausā būvniecība, šī tehnoloģija ļauj veikt būvdarbus jebkurā gaisa temperatūrā. Pamati un ēkas konstrukcijas tiek montētas uz vietas, darbs noriss salīdzinoši ātri.


Atkarībā no projekta, jumts var būt kā pilnīgs panelis ar izolāciju vai vienkāršāks risinājums – bēniņi. Abos gadījumos zem jumta seguma tiek izveidota plēve, kas aizsargā koka konstrukcijas no kondensāta. Būvējot ziemā, ļoti svarīgi ir sekot līdzi, lai jumta montāžas posmi tiktu veikt pareizā secībā.

Koka karkasa ēku var ne tikai uzbūvēt jebkurā gada laikā, bet arī veikt apdares darbus, piemēram, jumta seguma ieklāšanu, fasādes apdari, iekšējo komunikāciju izbūvi un iekšējos apdares darbus. Koka karkasa ēkai montāžas process ilgst 1-3 dienas, tas atkarīgs no projekta.


CAM01008Transportēšana

Rūpnieciski saražotos koka paneļus, atbilstoši  plānam, ievieto automašīnās, pēc tam tos izkrauj, tad montē noteiktā secībā un rūpīgi nostiprina.


20150626_113038Montāža

Rūpnieciski saražotos koka karkasa paneļus un citus elementus nogādā būvlaukumā, pēc  tam kvalificēti montāžas speciālisti, uz jau iepriekš izveidotiem pamatiem, veic ēkas paneļu montāžu. Paneļi ir  salīdzinoši viegli, tādēļ to montāžai nav nepieciešams izmantot smago tehniku. Montāžas darbus var veikt 2 vai 3 montāžas speciālisti.


20150724_173147Apdare

Kad ir pabeigta ēkas montāža, sākās apdares darbi: jumta seguma ieklāšana, fasādes apdares darbi, iekšējo komunikāciju izbūve, elektrības, ūdens, kanalizācijas, apkures ierīkošana,  iekštelpu nobeiguma apdare.