+371 22841890

jpgKoka karkasa mājas

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, koka karkasa māju būvniecība ir strauji attīstījusies,  lielākā daļa uzņēmuma “North House”  realizēto projektu ir rūpnieciski ražotas koka karkasa paneļu mājas. Jaunās tehnoloģijas ievērojami paātrina būvniecības procesu, kā arī ļauj ietaupīt izmaksas.

Koka karkasa mājas tiek celtas no dabīgiem materiāliem, un ir viens no lētākajiem ēku risinājumiem. Ēkas konstrukcijas ir sienu, pārseguma un jumta paneļi, kas pildīti ar siltumizolācijas materiālu un apšūti no abām pusēm. Šī tehnoloģija ir ideāli piemērota dzīvojamo mazstāvu ēku būvniecībai.

Koka karkasa mājas ir ļoti populāras  Skandināvijas valstīs, kā arī kļūst arvien pieprasītākas Latvijā. Aizvien vairāk ģimeņu, domājot par savu mājokli, izvēlas dzīvot ekoloģiskā koka karkasa mājā ar zemām apkures izmaksām.


 

jpg1 (1)Koka karkasa mājas būvniecība

Pilnībā uzbūvēta koka karkasa māja vizuāli (gan no ārpuses, gan iekšpusē) īpaši neatšķiras no cita veida ēkām, jo gandrīz visi koka elementi ir paslēpti zem apdares. Koka karkasa mājas ir pieprasītas, jo tās ir energoefektīvas – ar zemām apkures izmaksām, tām ir arī salīdzinoši zemas būvniecības izmaksas, jo ēkas konstrukcijas tiek rūpnieciski ražotas, tas ievērojami ietaupa gan naudu, gan laiku.

Koka karkasa mājas tiek celtas no atjaunojamajiem  resursiem, to būvniecība rada salīdzinoši mazāku piesārņojumu apkārtējai videi.


Silta koka karkasa māja

Daudzi saimnieki pirms sāk būvēt māju vēlas noskaidrot, kādas būs apkures izmaksas. Izvēloties koka karkasa māju, varat būt drošs – apkurei netiks tērēts daudz naudas. To nodrošina būvniecības tehnoloģijas, izmantotie celtniecības materiāli, to pareiza iestrāde un ēkas hermētiskums. Tehnoloģiski pareizi izstrādātiem un samontētiem koka karkasa mājas paneļiem ir zema siltumvadītspēja. To nodrošina koksne kombinācijā ar celtniecības vati, pareizi ieklātu difūzijas un tvaika izolācijas plēvi, kā arī speciālas lentas, ar kurām tiek nolīmētas savienojuma vietas. Lai nodrošinātu ēkai hermētiskumu, montāžas procesā starp paneļiem tiek izmantotas speciālas blīvējošas lentas, ar šo tehnoloģiju pilnībā hermetizējot visus stūrus un savienojumus. 150 m2 koka karkasa mājas apkures izmaksas ir līdzvērtīgas trīs istabu dzīvokļa apkures izmaksām. Koka karkasa ēkai siltumizolācijas slāņa biezums tiek veidots atkarībā no mājas funkcionalitātes. Dzīvojamām mājām siltumizolācijas slānis ir biezāks, vasaras mājām – plānāks. Tikpat svarīgi ir arī logi, to kvalitāte un izvietojums ēkā. Tehnoloģiski pareizi uzbūvētai koka karkasa mājai ir augsta siltumnoturība un zemas apkures izmaksas.


Droša koka karkasa māja

Katram ēkas projektam arhitekts individuāli izstrādā drošus būvkonstrukciju risinājumus – atbilstošus mājas platībai, stāvu skaitam, jumta konfigurācijai. Koka karkasa mājas drošība un stabilitāte ir atkarīga gan no pārdomātiem risinājumiem, gan arī no tehnoloģiski pareizi veiktas būvniecības.

Vispirms ražotnē tiek izgatavots atbilstoša izmēra koka karkasa rāmis, kurā tiek iestrādāti papildus stiprinājumi un speciālie montāžas savienojumi. Rāmis tiek apšūts no abām pusēm ar kokskaidu plāksnēm, nodrošinot vertikālo, horizontālo un diagonālo noturību. Siena tiek burtiskā nozīmē savilkta, un top par monolītu un drošu konstrukciju. Šādu monolītu konstrukciju izmantošana nodrošina koka karkasa ēkai noturību un stabilitāti.


CAM01396Ekoloģiska koka karkasa māja

Kopš sendienām tiek būvētas ekoloģiskas koka mājas, izmantojot dabīgus materiālus. Mūsdienās šādu māju būvniecības tradīcijas turpinās, taču tiek izmantoti kvalitatīvāki materiāli, jaunākas tehnoloģijas un tehniskās iespējas. Koka karkasa māju jau sākotnēji būvējot no sausiem kokmateriāliem un nepieļaujot mitruma iekļuvi konstrukcijās, ēkā garantēti būs labs klimats un gaisa kvalitāte. Kad iekštelpās palielinās gaisa mitrums, kokmateriāls to uzņem sevī. Savukārt, kad gaiss iekštelpās kļūs pārāk sauss, koks mitrumu atdod, šādā veidā mājā nepārtraukti tiek nodrošināts lielisks mikroklimats. Lai saglabātu ekoloģiskumu, būvējot koka karkasa dzīvojamo māju, nav ieteicams iestrādāt plēves. Ja tās tomēr tiek izmantotas, jāizvēlas atbilstošas plēves un salaiduma vietas jānolīmē ar speciālu lentu. Karkasa mājas ekoloģiskumu var izjust jau tajā ieejot,  iekštelpās ir patīkami un komfortabli uzturēties.


Mājas būvniecībā jebkurā gadalaikā

Pateicoties sausās būves likumam, koka karkasa mājas var būvēt jebkurā gada laikā un laikapstākļos, arī ziemā, ar šo īpašību koka karkasa mājas atšķiras, piemēram, no bloku un mūra mājām. Būvējot koka karkasa māju, nav jāgaida, kamēr kokmateriāls izžūs. Rūpnīcā saražojot ēkas paneļus un tos objektā montējot, šādu māju līdz jumtam var uzcelt dažu nedēļu laikā. Tas gan ir atkarīgs no projekta. Pamatus ēkai vēlams izbūvēt pirms sala iestāšanās, jo sals var negatīvi ietekmēt to kvalitāti. Koka karkasa ēkai jebkurā gada laikā var veikt arī ārējo apdari, kā arī jumta seguma ieklāšanu, iekšējo komunikāciju izbūvi un iekšējos apdares darbus.


jpg32Energoefektīva koka karkasa māja

Meklējot iespējas, kā uzcelt iespējami energoefektīvāku māju ar zemākām apkures izmaksām, cilvēki bieži izvēlas būvēt koka karkasa māju, jo tā atbilst visām energoefektīvas ēkas prasībām. Koka  karkasa mājas būvniecībā tiek izmantotas speciālas tehnoloģijas, lai ēka patērētu iespējami mazāk siltumenerģijas, kā arī, ražojot  un būvējot koka karkasa ēkas, tiek salīdzinoši mazāk piesārņota apkārtējā vide. Koka karkasa ēkām energoefektivitāte tiek panākta, izmantojot kvalitatīvus celtniecības un siltumizolācijas materiālus, jaunākās tehnoloģijas, izstrādājot pārdomātus ēku projektus, kā arī kvalitatīvi veicot mājas būvniecību un novēršot iespējamo siltuma zudumu.


Ekonomiska koka karkasa māja

Koka karkasa mājas ir salīdzinoši viena no ekonomiskākajiem dzīvojamo māju būvniecības veidiem salīdzinājumā ar bloku un ķieģeļu mājām: koka karkasa mājas būvniecības izmaksas ar pilnu apdari un visām komunikācijām ir par 10 līdz 15% zemākas nekā mājai kas būvēta no blokiem, savukārt 30 līdz 40% zemākas nekā mājai kas būvēta no ķieģeļiem. Jāatzīmē ka koka karkasa mājas ir ne vien ekonomiskākas būvniecībā, bet arī ekonomiskākas to ekspluatācijas laikā. Piemēram lai ķieģeļu māja sasniegtu tādus pašus energoefektivitātes rādītājus kā koka karkasa mājai to ārējāi sienai jābūt vismaz 1 m biezai.


JPG13Koka karkasa mājas apdare

Koka karkasa mājas apdarei var izvēlēties ļoti dažādus materiālus. Tradicionāli izmanto apdares dēļus vai arī dekoratīvo apmetumu, dekoratīvās ķieģeļflīzes, gatavas cementa plāksnes, saidingu, apšuvuma paneļus u.c. Iekšējo apdari var veidot pēc gaumes un vēlēšanās – sienas var krāsot vai līmēt tapetes, tehniskajās telpās, kā arī telpās, kur ir paaugstināts mitrums, var ieklāt flīzes. Dzīvojamās telpās grīdas apdarei var izmantot flīzes, grīdas dēļus, parketu, laminātu, linoleju u.c. Pirms veikt iekšējo apdari vēlams konsultēties ar kvalificētu dizaineri un kopā izstrādāt dizaina projektu: katrai istabai radīt dizainu – atbilstoši tās saimnieka dzīvesstilam, kā arī izstrādāt dizainu kopējai viesistabai, vannasistabai, tualetei. Koka karkasa ēkai arī jumta seguma izvēles iespējas ir ļoti dažādas, var izvēlēties metāla jumtu, bituma dakstiņu jumtu, betona vai māla dakstiņu jumtu u.c.


Ugunsdroša koka karkasa māja

Projektējot koka karkasa mājas, tiek ievēroti visi ugunsdrošības noteikumi.  Ēka zemes gabalā tiek atbilstoši novietota, kokmateriāli apstrādāti ar speciāliem ugunsdrošiem līdzekļiem. Koka karkasa mājas būvniecībā izmantotie kokmateriāli tiek kalibrēti – gludā virsma aizkavē uguns iedarbību, kā arī visas koka konstrukcijas ir iestrādātas zem atbilstošiem materiāliem, lai  koks nenonāktu tiešā saskarē ar uguni. Visas koka konstrukcijas ražošanas procesā tiek rūpīgi apstrādātas gan pret uguns iedarbību, gan iespējamo mitruma piekļuvi un pelējumu, tādējādi nodrošinot mājai ugunsdrošību un ilgmūžību.


jpg1-2Koka karkasa mājas mūžs

Koka karkasa mājas ilgmūžība lielā mērā ir atkarīga no izvēlētās ēkas būvniecības vietas, grunts stāvokļa, atbilstošu pamatu izveides, pareizi izvēlētām un pielietotām būvniecības tehnoloģijām, kvalitatīvi izveidotas ārējās apdares, lai pasargātu māju klimatiskajiem apstākļiem – vēja, sniega u.c. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, koka karkasa mājas ir izturīgas, drošas un ilgmūžīgas.


jpg111Koka karkasa mājas priekšrocības

Koka karkasa ēkas galvenās priekšrocības ir augstā siltumnoturība, kas ļauj saimniekiem ievērojami ietaupīt apkures izmaksas. Šīs mājas ir praktiskas, ekoloģiskas un videi draudzīgas, var uzbūvēt īsā laikā un būvniecību veikt jebkurā gadalaikā – arī ziemā. Būvniecības ātrumu nodrošina sausās būves likums, jo nav nepieciešams gaidīt materiāla izžūšanu.

Pilnībā uzbūvēta koka karkasa māja ir  daudzreiz vieglāka nekā mūra māja, tādēļ nav nepieciešams veidot pamatīgus, sarežģītus un dārgus pamatus.

Koka karkasa māja – tā ir dabiska, elpojoša dzīvesvieta Jūsu ģimenei.