+371 22841890
House-11-04

 

Koka karkasa mājas celtniecības tehnoloģijas

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, koka karkasa māju būvniecība strauji attīstās, tāpēc ēku var uzbūvēt krietni īsākā laikā, kā arī ietaupīt būvniecības izmaksas. Mūsdienās izmanto tehnoloģijas, kas, ātruma un izturības ziņā, koka karkasa ēkām ļauj  konkurēt ar betona un ķieģeļu ēkām. Ēku būvniecībā izmantotie koka karkasa paneļi svarā ir salīdzinoši viegli, tādēļ nav nepieciešams veidot izteikti masīvus pamatus, un tas ļauj samazināt ēkas pamatu  būvniecības izmaksas. Koka paneļi tiek izstrādāti no dabīgiem materiāliem – pamatā koka. Tas ir organisks materiāls, kas reaģē uz klimata maiņām, kā arī telpas temperatūras svārstībām. Jaunbūvētā koka karkasa mājā koksne saglabājas dzīva desmit gadu un pat ilgāk, paaugstinātā mitrumā koksne pagriežas, savukārt, ja ir pārlieku sauss, tā saraujas. Tāpēc, būvējot koka karkasa māju, ir jārēķinās ar koksnes žūšanas procesu, jāparedz gaisa sprauga (ventilācijas šķirkārta) starp paneļiem un fasādes gala apdari.

Ražošana

Izstrādājot koka karkasa ēkas rāmja konstrukcijas elementus, tiek rūpīgi ievērota kvalitāte un precizitāte. Lielākā daļa koka karkasa mājas elementu tiek ražoti rūpnīcā, tāpēc paneļu uzstādīšana ir vienkāršāka, un ir mazāks risks pieļaut kļūdas. Koka karkasa mājas konstrukcijas ir grīdas, sienas, griestu un jumta paneļi, katrā panelī apmēram 70% ir celtniecības vate, bet 30% koksne. Koksne kombinācijā ar celtniecības vati nodrošina koka karkasa mājai augstu siltumizolāciju un ekoloģiskumu. Koka karkasa māju būvniecībā izmantojam mūsdienu tehnoloģijas un arhitektūras risinājumus, kā arī dažādus būvniecības materiālus, tos tehnoloģiski pareizi pielietojot.

Montāža un apdare

Koka karkasa ēkas konstrukciju montāžu var veikt jebkurā gadalaikā, arī ziemā. Ēkas montāža ilgst 1-3 dienas, un uzreiz pēc tam veikta jumta uzstādīšana un ēkas fasādes apdare. Koka karkasa mājas celtniecībā izmantotās tehnoloģijas ir piemērotas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, kā arī individuālu projektu ēku celtniecības prasībām.

Turpinājumā aicinām Jūs gūt plašāku ieskatu par “North House” rūpnieciski ražotajiem standarta sienu, griestu un jumtu konstrukciju paneļiem, kas ir izstrādāti, lai būtu piemēroti Latvijas klimatiskajiem apstākļiem.


Ārsiena1-1024x480

 

 

 

 


Iekšsiena-nesoša

 

 

 

 


Starpsiena-1024x487

 

 

 

 


Grīdas-panelis1

 

 

 

 


Starpstāvu-pārsegums

 

 

 

 


Jumts

 

 

 

 


Jumta-pārsegums