+371 22841890
House-11-04

KOKA KARKASA MĀJAS CELTNIECĪBAS TEHNOLOĢIJAS

Mūsdienu tehnoloģiju iespaidā, koka karkasa māju, vai koka karkasa paneļu māju būvniecība uzņēmusi strauju attīstības tempu, koka māju var uzbūvēt krietni īsākā laikā, turklāt ietaupot būvniecības izmaksas. Mūsdienās izmantotās tehnoloģijas ātruma un izturības ziņā koka karkasa, vai koka karkasa paneļu ēkām ļauj  konkurēt ar betona un ķieģeļu ēkām. Ēku būvniecībā izmantotie koka karkasa paneļi ir salīdzinoši viegli, tādēļ nav nepieciešams veidot izteikti masīvus pamatus, un tas ir ēkas pamatu būvniecības izmaksu samazinošs faktors. Koka karkasa mājas paneļi tiek izstrādāti no dabīgiem materiāliem – pamatā koka. Tas ir organisks materiāls, kas reaģē uz klimata maiņām, kā arī telpas temperatūras svārstībām. Jaunbūvētā koka karkasa paneļu mājā koksne saglabājas dzīva desmitiem gadu un pat ilgāk, paaugstinātā mitrumā koksne var sagriezties, savukārt, ja ir pārlieku sauss, tā var sarauties. Tāpēc, būvējot koka karkasa māju, vai koka karkasa paneļu māju ir jārēķinās ar dabīgo koksnes žūšanas procesu, jāparedz gaisa sprauga (ventilācijas šķirkārta) starp paneļiem un fasādes gala apdari.

Ražošana
Izstrādājot koka karkasa ēkas rāmja konstrukcijas elementus, tiek rūpīgi ievērota kvalitāte un precizitāte. Lielākā daļa koka karkasa mājas elementu tiek ražoti rūpnīcā, tāpēc paneļu uzstādīšana ir vienkāršāka, un būvniecības laikā ir mazāks risks pieļaut kļūdas. Koka karkasa mājas konstrukcija ietver grīdas, sienas, griestu un jumta paneļus, katrā panelī paredzot apmēram 70% celtniecības vati un  30% koksni. Koksne kombinācijā ar celtniecības vati nodrošina koka karkasa mājai, augstu siltumizolāciju un ekoloģisku vidi. “North House” koka karkasa māju būvniecībā izmanto mūsdienu koka karkasa saliekamo māju tehnoloģijas un arhitektūras risinājumus, kā arī dažādus būvniecības materiālus, tos pielietojot tehnoloģiski pareizi.

Montāža un apdare
Koka karkasa mājas, vai koka karkasa paneļu mājas konstrukciju montāžu var veikt jebkurā gadalaikā, arī ziemā. Šādas koka karkasa paneļu saliekamās mājas montāža ilgst 1-3 dienas, un uzreiz pēc tam tiek veikta jumta seguma ieklāšana un ēkas fasādes apdare. Koka karkasa mājas celtniecībā izmantotās tehnoloģijas ir piemērotas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, kā arī individuālu projektu ēku celtniecības prasībām.

Turpinājumā aicinām gūt plašāku ieskatu par “North House” rūpnieciski ražotajiem koka karkasa mājas paneļu standarta sienu, griestu un jumtu konstrukciju paneļiem, kas ir izstrādāti, lai būtu piemēroti Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Vairāk skatīt sadaļā “Koka paneļu  mājas būvniecība – kā noris ražošanas un būvniecības process?