+371 22841890

KOKA BRĪVDIENU MĀJAS

“JUMIS” – koka karkasa brīvdienu māju projekts

Kā jau nosaukums pasaka priekšā, par brīvdienu mājām tiek sauktas tās koka karkasa mājas, kuras netiek apdzīvotas ikdienā, bet brīvdienās. Atšķirībā no vasaras mājām, brīvdienu mājas ir apdzīvojamas visu cauru gadu, kā vasarā, tā ziemā, jo tām tiek nodrošināta pienācīga siltumizolācija. Daudzos gadījumos sākotnējā brīvdienu māja kļūst par dzīvojamo māju, iemītniekiem pārvācoties turp pavisam. Brīvdienu māju lielumam un izmēriem nav ierobežojumu, galvenais ir iemītnieku vajadzības.  Brīvdienu māja var būt vienstāvu vai divstāvu, ar platību zem 25 m² vai virs 80 m².

Raksturīgākā brīvdienu māju iezīme ir tā, ka cilvēki lielākoties pavada laiku šo māju ārpusē, tāpēc nav nepieciešamības pēc daudzām slēgtām istabām, aktuāls ir atvērtais plānojums, plaši logi, āra terases. Tiek radīta vide, kur būt ciešākā saiknē ar dabu, atpūsties no pilsētas kņadas, rīkot piknikus, svinēt svētkus un baudīt dzīvi. Tāpēc būtiski ir radīt atvērtas telpas un pielāgot ēku tā, lai pēc iespējas vairāk sasaistītos ar apkārtējo vidi.

Brīvdienu māja – esi ciešā saiknē ar dabu, apkārtējo vidi, atpūties no pilsētas kņadas.

Brīvdienu mājas projekts “Sems”

Rūpējoties par brīvdienu māju stāvokli, ir jāatceras, ka krasas temperatūras svārstības rada labvēlīgu vidi paaugstinātam mitrumam, pelējumam un sēnītēm, kas ar laiku negatīvi ietekmēs mājas apdari, iekštelpu gaisa kvalitāti u.t.t. Tādēļ, lai rūpētos par koka karkasa ēkas ilgmūžību, ir jāapsver šāda tipa ēkas apkures iespēja, uzturot iekštelpās vienmērīgu  temperatūru vismaz virs 0 grādiem. Optimāla temperatūru būtu +5 līdz +10 grādi, tādējādi nepieļaujot koka brīvdienu mājas izsalšanu. Vienmērīgu apkuri nodrošinās zemes siltumsūkņi, viedās mājas u.c. sistēmas, kas darbojas arī tad, ja mājā neviens neuzturas.

“Northouse” piedāvā divus dažādus  koka karkasa brīvdienu māju gatavos projektus: Jumis un Sems, atkarībā no pasūtītāja vēlmēm – vienstāvu vai divstāvu ēka, ar lielāku vai mazāku apdzīvojamo platību. Lai iepazītos ar citiem māju projektiem, skati šeit.

Koka brīvdienu mājas – tās ir Tavas lieliskās brīvdienas visa gada garumā! Jo kas gan var būt burvīgāk par iknedēļas atpūtu klusā, mierīgā vietā, kur baudīt gan ziemas puteņus, gan vasaras svelmi! Koka brīvdienu māja – savs stūrītis, savs kaktiņš, kurš radīts un rezervēts jebkurā laikā tieši Jums. Nav nepieciešamības īrēt vai nomāt, savā koka brīvdienu mājā vienmēr ir, kur pavadīt brīvdienas.
Koka karkasa brīvdienu mājas konstrukcija nodrošinās pienācīgu komfortu kā vasarā, tā ziemā. Tā kā brīvdienu mājās tiek nodrošināta pienācīga siltumizolācija, tad šī koka karkasa māja no īstas privātmājas nemaz neatšķiras.