+371 22841890

g1-1024x768

Ēkas ārējās sienas pamatfunkcija ir  nodrošināt aizsardzību pret klimatiskajiem apstākļiem – vēju, mitrumu, lietu u.c. Tādēļ fasādes nobeiguma apdarei ir jābūt kvalitatīvai, lai tā būtu izturīga visdažādākajos klimatiskajos apstākļos, kā arī laika gaitā nezaudētu savu vizuālo izskatu.

Koka karkasa ēkām fasādes apdarei visbiežāk izmanto dekoratīvus apdares dēļus vai dekoratīvo apmetumu. Taču, ja ir vēlēšanās, fasādes apdari var veidot ar  dekoratīvajiem ķieģeļiem, ķieģeļflīzēm, saidingu, gatavām cementa plāksnēm u.c.


CAM00990Dekoratīvi apdares dēļi

Dekoratīvus koka apdares dēļus izmanto gan fasādes apdarei, gan vēja kastes apšūšanai, jumtam u.c. Tas ir dabisks un ekoloģisks materiāls.  Lai apdares dēļi ilgstoši un  kvalitatīvi kalpotu, to izmēram vajadzētu būt ne mazākam kā  21mm. Ja dēļi ir pārāk plati, temperatūras svārstību  ietekmē tie var uzbriest vai sarauties. Savukārt,  ja dēļi ir pārāk mazi,  temperatūras svārstību ietekmē tie var deformēties un vērpties. Veidojot fasādes ārējo apšuvumu, visbiežāk izmanto  egles apdares dēļus, jo tie mazāk absorbē mitrumu nekā priedes dēļi, tādēļ  fasādei egles apdares dēļi kalpo ilgāk.


CAM00786Dekoratīvais apmetums

Dekoratīvais apmetums ir viens no populārākajiem fasādes apdares veidiem, tas piešķir fasādei īpašu dekoratīvu odziņu.  Dekoratīvais apmetums (no fasādes apdares ar dēļiem) atšķiras ar to, ka, lai to kvalitatīvi izveidotu, ir rūpīgi jāsagatavo pamatne, un tas ir laikietilpīgs process. Dekoratīvie apmetumi mēdz būt dažādi – ar grauda izmēru sākot no 1,5mm līdz pat 3 mm. Dekoratīvo apmetumu fasādei var izveidot ar dažādu faktūru, piemēram, līdzīgu biezpiena masas struktūrai vai lietus imitācijai u.c.  Dekoratīvais apmetums ir pieejams gan kā sausais  maisījums,  gan gatavā veidā  ar toni.


images-1Dekoratīvas flīzes vai ķieģeļflīzes

Dekoratīvās flīzes fasādes apdarei tiek izgatavotas no dabīga akmens slānekļa. Tas tiek sazāģēts strēmelēs, flīzes var būt dažāda biezuma un ar dažādu reljefu.  Veidojot  apdari ar ķieģeļflīzēm, var izcelt un akcentēt fasādi. Ķieģeļflīzes tiek izmantotas gan apdarei iekštelpās, gan ārējām fasādēm.  Ķieģeļflīzes var  izmantot  dažādām virsmām –  cokoliem, sētām, iekštelpu sienu dekorēšanai, kamīna apdarei u.c.


jpg1332457Dekoratīvi ķieģeļi

Dekoratīvie apdares ķieģeļi ir dabisks, ekoloģisks, izturīgs un ugunsdrošs materiāls. Dekoratīvā ķieģeļu apdare ir viens no dārgākajiem fasādes apdares veidiem. Taču šādai fasādei ekspluatācijas gaitā nav nepieciešams papildus remonts vai atjaunošana, protams, tad, ja fasādes izveides būvniecības darbi  ir veikti tehnoloģiski pareizi. Uz dekoratīvo ķieģeļu apdares neveidojas sūna, šāda fasāde labi aiztur vēju, lietu un salu. Dekoratīvo  ķieģeļu fasādes apdare ir lieliski piemērota Latvijas klimatiskajiem apstākļiem.