+371 22841890

Foto: newenergyworks.com

DURVIS, TO VEIDI UN MATERIĀLI

Ārdurvis ir mājas vizītkarte, tāpēc tās tiek veidotas pēc klienta prasībām, nodrošinot tām mājas (privātmājas) kopējam dizainam atbilstoša dizaina ārdurvis. Ārdurvju funkcija ir nodrošināt ēkas iedzīvotāju drošību (neļaut nevēlamajiem piekļuvi privātajām telpām), kā arī nodrošināt augstu siltuma un skaņas izolāciju. Ieejas durvīm jānodrošina izmēru nemainību un stabilitāti mainīgajos laika apstākļos, gaisa mitruma un temperatūras maiņās. Ekspluatācijas laikā (koka māja) ārdurvīm jānodrošina blīva aizvēršana, tai pat laikā, nesamazinot durvju aizvēršanas ērtumu un vieglumu.
Pēc materiālu veida ārdurvis iedala trīs veidos: metāla, koka un plastikāta durvis. Vairāk par durvīm skati mūsu rakstā “Durvju izvēle koka karkasa mājā“.

Metāla durvis
Metāla durvis aizsargā dzīvokļus, mājas un birojus, tas ir visizturīgākais durvju veids. Tās ir izturīgas pret deformāciju, aprīkotas ar drošām slēdzenēm. Ieejas durvis no metāla ir labākas par citām galvenokārt ar ugunsdrošības rādītāju.

Foto: oneupdecorating.com

Dzelzs durvju materiāli

Metāla durvju bāze var būt izgatavota no alumīnija vai tērauda. Tērauds ievērojami pārsniedz alumīnija izturību, trokšņu un siltumizolācijas ziņā. Alumīnija durvju priekšrocības ir to vieglums, kas ievērojami atvieglo piegādi un uzstādīšanu. Alumīnijs ir vieglāk apstrādājams un ļauj realizēt dažādas dizaina iespējas. Jo biezāka loksne, no kuras tiek izgatavotas durvis, jo lielākas izmaksas. Optimāla izvēle mājsaimniecības vajadzībām – loksnes biezums 2-3 mm, kas arī tiek visbiežāk izmantots durvju ražošanā.

Dzelzs un jebkuru citu durvju apdare tiek saskaņota ar pārējo dizainu – mājas fasādes no vienas puses, interjera no otras puses. Durvju apdare, kas tiek saskaņota,  ietver ārējo un iekšējo durvju malu.

Foto: newenergyworks.com

Koka durvis
Koka durvis lielākoties tiek izmantotas iekštelpu nodalīšanai, bet kā ārdurvis plaši tiek pielietotas koka karkasa māju būvniecībā. Iekšdurvis ir viens no galvenajiem interjera elementiem, kas parasti iekļaujas interjera fonā, lai izceltu mājokļa kopējo dizainu. Koka ārdurvis parasti izceļas ar stabilitāti, masīvumu un zināmā mērā ar greznību. Koka durvis mūsdienu tehnoloģiju iespaidā ir nodrošinātas ar ilgmūžību (koka māja) un plašām dizaina iespējām, skaņas un siltuma izolāciju.
Durvju ražošanā tiek izmantotas dažādu koku sugas: ozols, dižskabardis, osis. Tāpat koksnes materiāls pieļauj ražošanā izmantot un kombinēt dažāda materiāla un veida koksni. Durvis var būt ar slieksni, kā arī bez slieksni.

Foto: freshome.com

Modeļu dažādība un konstrukcijas risinājumi:

  • Vien slāņu un divslāņu, ar slieksni (tajā skaitā arī automātiskās) vai bez slieksni
  • Plašas krāsu apdares iespējas
  • Dabīgā finiera, tajā skaitā ar eksotisko sugu koksnes, ādas, metāla, mozaīkas un korķa elementiem
  • Dekorācijas iespējas no stikla, spoguļa

Plastikāta durvis
Pēdējo gadu laikā plastmasas durvis arvien vairāk popularizē kotedžu, daudzdzīvokļu ēku, biroju ēku un veikalu interjerā. Durvīm no plastmasas profila (eko māja) ir augsta nodilumizturība, uzticamība un laika gaitā nemainīgs izskats. Tomēr privātmāju, it īpaši koka karkasa māju būvniecībā plastikāta durvis neiederas sava materiāla dēļ, tas cilvēku apziņā tiek pieskaitīts pie publisko telpu durvju veida.

Foto: botanikmeyveler.com

Stikla durvis
Stiklu durvju dažādība. Pēc metodes stikla durvis iedalās divas kategorijās. Durvju konstrukcijas rāmis ir pilnībā izgatavots no stikla, izņemot piederumus un dažas detaļas. Ārēji ļoti reprezentabls un efektīvs durvju veids, kas parasti tiek uzstādīts durvju ieejas ailēs no āras un lieluma telpām, piemēram, (privātmājas) izejā uz terasi, vai savā starpā nodalot dažādas biroju telpas.
Kombinētā rāmja
ražošanā tiek izmantoti dažādi stikla materiāli, piemēram, hromēta tērauda ar dažādu sugu kokmateriāliem. Šāds veids vairāk domāts nelielām telpām, nodrošinot izturību.

Citādāks skats uz klasisko ārdurvju dizaina durvīm aplūkojams contemporist.com. Veramā durvju daļa var nebūt vairs tikai cilvēkam ierasti nepieciešamā ergonomiskā platumā un augstumā, bet jau kļūt par veselu atveramu sienu.

Iedvesmai dažādi ārdurvju dizaini: